Make your own free website on Tripod.com
Day-Walker מאת     online מתאם הרשת של סוני- עולם שכולו

חדשות
מאז שהפלייסטיישן 2 יצא לשוק, שמענו הבטחות מסוני על מתאם רשת שייצא בקרוב, אולם הבטחות אלה היו סתם חלומות; לפחות עד ה- 26 באגוסט 2002, כשכל חנות מחשבים בארצות הברית זכתה לקבל משלוח של מתאם הרשת.


אז על מה כל המהומה?
מאז השקתו של הפלייסטיישן 2, אנו שומעים תוכניות על מתאם רשת- דבר שיחבר את כל בעלי ה- PS2 לרשת שרתים ענקית, ויעביר אותו ל"שלב" הבא. אמנם מתאם זה יצא רק שנתיים לאחר יציאתו של הפלייסטיישן 2, אך ייתכן וזה טוב מבחינת המשחקים; לתת עוד זמן למפתחי המשחקים לתכנת לנו משחקים. ובכן, כבר מהשנה שעברה התחילו כמה חברות משחקים לעבוד בחשאי על משחקים מכל הקטגוריות, כך שלא משנה מה אתם אוהבים, למתאם הרשת תהיה התשובה. המתאם עולה כ- 50 דולר בארצות הברית, ולפי סוני הוא קל ופשוט להתקנה- מחברים אותו לשקע שנמצא בצד האחורי של הקונסולה, מתאימים אותו לחוט הטלפון, ו... ברוכים הבאים לעולם האון ליין!
כבר עכשיו יש מיליוני שרתים רשמיים של סוני שרק מחכים שיכנסו וישחקו בהם. בשלב זה אני רוצה להזכיר לכם, גולשים יקרים, כי סוני חתמה על חוזים שמנים עם חברות האינטרנט הענקיות של אמריקה: אמריקה אונליין, ו- ריל נטוורקס. לדוגמא, לאחר שקניתם משחק התומך באפשרות הרשת, כל שעליכם לעשות הוא לבחור באפשרות המתאימה בתפריט המשחק, וזהו- אתם בפנים.

סוני, שמוכיחה את עצמה שוב כחברה אשר חושבת על כל הפרטים הקטנים, מצרפת למתאם הרשת זוג אוזניות, אשר דרכן תוכלו לדבר בזמן אמת עם אנשים אחרים בכל רחבי העולם. כמו כן, תזכו גם בדיסק דמו של NFL 2003. חשבתם שנגמרו ההפתעות? טעיתם! בקנייה תקבלו מעטפה, שאם תמלאו ותשלחו אותה בזמן, תקבלו משחק מלא בחינם- Twisted Metal: Black Online (משחק מכוניות, אשר מטרתו היא לפוצץ את שאר המכוניות).


אילו משחקים יהיו?
ובכן, כפי שהזכרתי קודם לכן, עד 2003 ייצא לפחות משחק אחד בכל ז'אנר. אחד ממשחקי הדגל של סוני, בקטגוריית האון ליין, יהיה SOCOM: U.S. Navy Seals. המשחק יכלול כ- 15 משימות לשחקן יחיד, ומספר מסוים של מפות מולטיפלייר. המשחק הוא משחק יריות מגוף שלישי/ראשון, ובניגוד למשחקי פעולה מלאי אקשן יריות, פיצוצים ומהירות, פה תצטרכו לתכנן טקטיקות עם חברי הצוות שלכם, על מנת להביס את האויב. תוכלו לבחור מיומנויות כגון: צלף, חובש, רגלי ועוד... כמו כן, בדומה למשחק Twisted Metal: Black, תוכלו לבחור מכוניות ולירות דרכן במגוון כלי נשק וכדומה.

עם זאת, הייתי רוצה להגיד כמה מילים על משחק התפקידים הענקי שעתיד לצאת לפלייסטיישן 2 ולתמוך במתאם הרשת- Final Fantasy XI. לצערנו הרב, הוא ידורג תחת משחק אונליין המונטי (זאת אומרת שאלפי שחקנים ילחמו ביחד, אבל זה יעלה לנו סכום מסוים של כסף לחודש). מי שכן יסכים לשלם, ייפתח לעצמו עולם ומלואו: הוא יוכל לשחק עם אלפי שחקנים אחרים, ליצור קבוצות, ללמוד קסמים חדשים, ולסייר בעולם הענק של Final Fantasy. כמו כן, הוא יוכל לשחק במיני משחקים עם שחקנים אחרים, כגון: מירוצים, טורנירים של מלחמות ועוד... הוא יוכל ללמוד קסמים ולרכוש ניסיון מקרבות, ובכך לזכות בכבוד מהאנשים.
בלי להרבות במילים, אני חייב לציין כי מי שאכן הולך לשלם, ירוויח מהמשחק בגדול!


ומה איתנו?
מתאם הרשת של סוני אמור להגיע לארצנו בערך באמצע שנת 2003, או יותר מאוחר, אך לפי ההבטחות של סוני לא צריכות להיות לנו שום בעיות עם שרתים וחיבור, מפני שהיא בנתה שרתים גדולים ויקרים שאמורים לתמוך במשחקי האון ליין הרבים שאמורים לצאת.


ולסיכום...
מתאם הרשת של סוני מתיימר להיות משהו גדול וטוב, וניתן רק לקוות שיגיע לארץ בהקדם האפשרי. כפי שבוודאי הבנתם במהלך הכתבה- יש למה לחכות!


בחזרה לארכיון החדשות