Make your own free website on Tripod.com
Nirvana מאת     Def Jam Vendetta - בקרוב


ז'אנר: היאבקות

הוצאה לאור: EA Big

פיתוח: Aki Corporation

קונסולה: PS2

<<עוד תמונות
התרשמות ראשונית - 8.12.02
מה כבר אפשר לומר על EA Big שעוד לא נאמר? דווקא כשנדמה היה ש-EA תקועה לגמרי יצא הפלייסטיישן 2 ואיתו SSX, משחק הבכורה של EA Big, שזכה להצלחה הגבוהה ביותר מבין משחקי ההשקה למכשיר, תוך כדי שהוא עוקף משחקים בעלי "ייחוס משפחתי" גבוה יותר והכרת קהל גבוהה, כמו למשל Tekken Tag Tournament.
למעשה, ההצלחה הייתה כל כך גבוהה (ועם זאת מפתיעה) עד שהביקוש למשחק נוסף מבית היוצר של התת-חברה ב- EA היה עצום. כך יצאו תוך פחות משנה שלושה משחקים- NBA Street, SSX Tricky וכן Freekstyle שזכה להצלחה נמוכה יותר מקודמיו.
עברו כבר שישה חודשים מאז הגיח Freekstyle לעולם, ובינתיים הקשר עם EA Big נדם. החברה לא ממש שיתפה את עיתונאות המשחקים בכוונותיה הבאות, ונוצר שקט תעשייתי סביבה. למרות זאת, ההשערות לא הפסיקו לצוץ. רבים סברו שהחברה עובדת בשקט בשקט על Fifa Street (מה ששמעתם), אחרים טענו שאוטוטו מגיע משחק פוטבול בסגנון ארקייד מבית החברה, אך כל אלו היו השערות בלבד.

לפני כחודש, אחרי נתק מוחלט עם העולם, הדהימו אנשי EA כשהכריזו שבאביב 2003 יזכו שחקני הפלייסטיישן 2 להניח את ידם על משחק היאבקות חדש, שייקרא בשם המעט תמוה Def Jam Vendetta.
מה שבאמת גורם לציפייה גבוהה במשחק הוא שיתופה של חברת Aki בכותר. Aki היא החברה שפיתחה עבור THQ (החברה שהביאה לכם לא פחות ולא יותר את סדרת משחקי ההיאבקות Smackdown) את כותרי ה-WWF למערכת הנינטנדו 64, ביניהם משחקים משובחים כגון WWF: Wrestlemania 2000 ו- WWF: No Mercy, שזכו לתשבחות רבות של עיתונות המשחקים. עם Aki, סבורים אנשי המקצוע, יווצר כאן משחק שקשה להתעלם ממנו.

אז איך עובד שיתוף הפעולה הזה? Aki תייצר את הגרפיקה ואת מערכת האחיזה של המשחק (אותה מערכת שתקבע איך תתפסו את היריב ותבצעו מכות הכרוכות במגע) וכן תעצב את 35 הדמויות הבדיוניות במשחק, בעוד ש- EA Big אחראית על הגשת המשחק (תפריטים, סרטים וכו') וכמובן על מערכת ההתקדמות במשחק לשחקן יחיד (הקריירה, למעשה). בנוסף, תעביר החברה סגל של 12 כוכבי היפ-הופ למשחק, ליצירת סגל מגוון ומעניין לא פחות. אותם כוכבי היפ-הופ שייכים להרכב ראפ שנקרא Def Jam (זה במציאות, לא במשחק). הרכב זה יהיה אחראי על פסקול המשחק, שכפי שאתם כבר מנחשים, יהיה בנוי בעיקר מראפ.

כוכבי היפ-הופ אמיתיים יככבו במשחק- לצד שחקנים דמיוניים.

הרעיון של המשחק די פשטני. רשת של היאבקות בלתי-חוקית ומחתרתית בצד המכוער של ניו יורק, נשלטת על ידי ראש כנופייה בשם D-Mob. אותו D-Mob העיף אותך, המתחרה, מהסבב ומהעיר לפני מספר שנים. כעת אתה חוזר, בסיוע של חבר שחזר מפציעה, על מנת לנקום ב- D-Mob וכדי להשיב לך את חברתך שהצטרפה לכנופייתו. מעניין? אולי. חדשני? לא ממש. בינך לבין אותו D-Mob מפרידים כמה משתתפים בסבב, כאשר בשלבי הבוסים תתחרו בלא פחות מחברי להקת Def Jam. ההתקדמות מזכירה מאוד את ההתקדמות ב- NBA Street. בין בוס לבוס יהיו מספר מתחרים ויהיה עליכם לגבור על כולם.

בהתאם למסורת EA Big, המשחקיות היא בעיקר בסגנון Arcade. משתתפים מוזרים וקריקטוריים, קרבות ססגוניים ומהירים וקצב בלתי פוסק - כל אלה צפויים להיות הרוח והאופי של המשחק. השליטה תהיה, כידוע, בידי Aki, מה שעל פי הניסיון האישי שלי אומר כפתורים פשוטים ושימוש באחדים מהם בלבד. מלבד זאת, עצם היות המשחק בסגנון Arcade מבטיח פשטות כללית כשזה מגיע למשחק.
בקרבות יש עד 4 אנשים בזירה, ובצירוף Multi-Tap יכולים 4 מתמודדים אנושיים להתמודד ראש בראש אחד מול השני. כיאה למשחקי EA Big צפוי גם כאן להיות אקשן בלתי פוסק בריבוי שחקנים.

מבחינת הגרפיקה במשחק ההתרשמות הראשונית שלי די חיובית. המתאבקים מצויירים נהדר, זזים חלק בזירה ומשתלבים יפה עם הרקע המעט קודר. רובם נראים מעט כמו קריקטורה, ובדרך כלל מצויירים בצורה הומוריסטית שמבליטה תכונה מסויימת אצלם.
הזירה חלקה גם היא, ומשתנה מקרב לקרב, שכן בשלבים שראיתי היו זירות שונות. הקהל בהחלט יכול להיות גולת הכותרת של המשחק: הוא מתלהב, צועק, מריע, שורק בוז ובאחת מהתמונות אף נראה זורק רימון עשן. אם גם בתוצר הסופי הקהל יהיה אקטיבי זה בהחלט יכול להיות אלמנט מכריע כשזה מגיע לרוח המשחק.

הסאונד, כפי שציינו, אמור להכיל מוזיקת ראפ של Def Jam ברקע, קהל צבעוני, דיבוב קומי של הראפרים וכן של מדובבים נוספים. אם המדובבים יהיו מוצלחים ומצחיקים כמו ב- NBA Street, גם כאן הסאונד עשוי להפוך לחלק בלתי נמנע מהנאת המשחק.

משחקיות מהירה, גרפיקה צבעונית והיפ-הופ ברקע - כל אלה יכולים להפוך את Def Jam Vendetta לעוד פגיעה מדויקת של EA Big המבטיחה. Aki יכולה להיות שורת המחץ של הכותר, אם רק תעשה את העבודה כמו שצריך, כפי שעשתה על הנינטנדו 64.

צפו לכותר בפברואר 2003.לתגובות: ps2chamber@hotmail.co.il