Make your own free website on Tripod.com
Finger מאת     Dark Cloud 2 - בקרוב


ז'אנר: תפקידים

הוצאה לאור: SCEA

פיתוח: Level-5

קונסולה: PS2התרשמות ראשונית - 3.12.02
כאשר יצא המשחק Dark Cloud ל- PS2 במהלך שנת 2001 הוא נחשב בעיני רבים למשחק ה- RPG הראשון שבאמת מנצל את יכולות הקונסולה. המשחק הכיל את האלמנטים הסטנדרטים של משחק RPG אולם היו לו גם מאפיינים ייחודיים (הדומים למאפייני המשחק Zelda האגדי של חברת Nintendo) שהפכו אותו ליותר מסתם משחק.
בקרוב יגיע אלינו הכותר השני בסדרה, שצפוי לעבור את קודמו ולהפוך למשחק חובה בקרב אוהבי הז'אנר.

העלילה של Dark Cloud 2, שמיוצר ע"י LEVEL 5 וישווק ע"י SCEA, מתרחשת 100 שנה לאחר האירועים במשחק הראשון. השחקן מגלם את דמותו של ממציא צעיר העונה לשם Yaris. בהגיעו לגיל 13, ועם יכולת המצאה גבוהה ואהבה מיוחדת למכניקה, מחליט יום אחד Yaris ללכת כנגד עצת אביו ולהתחיל לעבוד בבית מלאכה קטן העונה לשם Starbre Workshop בעיירה בה הוא גר- Palmbrinks. ההרפתקה מתחילה כאשר נוסעת בזמן ששמה Monica נכנסת לחייו של Yaris. מוניקה בת 15, מגיעה לכפר מהעתיד, ולמרות שהסיבה להגעתה עדיין לא ידועה, במהלך המשחק תגלו את הכל. מוניקה תהיה לוחמת בעלת יכולות גבוהות עם חרב וקסמים שונים. ביחד, על שתי הדמויות לעבור הרפתקאה מאד מיוחדת...

המשחק, בין השאר, יכיל את טכנולוגיית Georama System (בניית כפר ואזור משחק משל עצמך) שהייתה ייחודית למשחק הראשון, אולם במשחק זה היא עברה שיפור וקיבלה כיוון חדש. המשחק יכיל הרבה יותר אופציות וצורות (modes) משחק נוספות מאשר במשחק הראשון. שוב תוכלו ליצור לעצמכם עולם דמיוני בעזרת דברים שתוכלו לאסוף במהלך המשחק עצמו, וכן, בניגוד למשחק הקודם, לא תצטרכו לשים את מה שאספתם או מה שאתם רוצים לבנות בכפר שלכם במקומות ספציפיים אלא בכל מקום ללא מגבלה.

ומה לגבי מערכת הלחימה? ובכן, מערכת זו תישאר זהה למערכת במשחק הקודם ובכך תעניק לשחקן קרבות מרהיבים בזמן אמת. השחקן יוכל לתקוף ולהגן על עצמו במהלך הקרב, בעזרת מהלכים וקסמים רבים, וכל זה תוך כדי ראיה כללית של שדה הלחימה.
אחד הדברים המאכזבים ביותר במשחק היא העובדה שישנם רק 2 שחקנים איתם ניתן לשחק, בעוד שבמשחק הקודם היו 6 שחקנים. להערכתי הדבר נובע מהוספת מודים רבים למשחק וכן משיפור מערכת ה- Georama System, אך זה עדיין לא צריך להוות תירוץ.
לשתי הדמויות במשחק יהיו נשקים רבים והתקפות רבות, לדוגמא, Yaris יחזיק ברובה אימתני בעוד שמוניקה תשתמש בעיקר בקסמיה- הכוללים התקפת קרח ואש. בנוסף, הוסיפו מתכנתי המשחק נשקים קצת משונים ל- RPG, בסגנון מקל גולף שבו ניתן להכות את האויב. כמו כן, ניתן יהיה להילחם עם הדמות בלבד ולבצע סידרה שלמה של שילובי מכות שונים (combos).

מבחינה גרפית, Dark Cloud 2 התקדם באופן משמעותי, בעיקר בעזרת טכנולוגית ה-Cel Shading (הסבר על הטכנולוגיה בכתבת הבקרוב על Auto Modelista). המשחק יכיל, בנוסף, סרטים המוטמעים בתוך גרפיקת המשחק, בדומה ל- MGS2.
ניתן לצפות לחוויה חדשה לגמרי בתחום הגרפי מן המשחק, ודומה שקטגורית ה- RPG הולכת להיות מובילה בתחום השימוש בטכנולוגית ה-cel-shading, שגם היא הופכת לפופולארית מאד בזמן האחרון (לדוגמא, Sly Cooper ו- Auto Modelista), בזכות משחקים רבים בתחום המשתמשים בטכנולוגיה זו.

מבחינת המוזיקה הצפויה במשחק זה עדיין לא ידוע דבר, אולם ניתן לקוות כי היא תהיה כמו במשחק הקודם, בדומה למשחקי Zelda המצליחים.

לסיכום, Dark Cloud 2 אמור לקחת את מערכת Georama System ולשפר אותה, עד הרמה שניתן יהיה לבנות כפר שלם שמכיל את כל דמויות המשחק ללא תלות במיקום חלקי הכפר. לצערי, המשחק איבד מס' דמויות אבל קיבל פיצוי ע"י גרפיקה מדהימה ונקווה שגם סאונד משופר. המשחק יציע לשחקנים משהו מן המשחק הקודם והמון מודים חדשים וע"י כך, בתקווה, יעניק לכולנו חווית משחק מצוינת.
המשחק ייצא בארה"ב בתאריך 25.2.03, אולם לא ידוע מתי הוא יצא באירופה. במידה ויהיו פרטים נוספים נעדכן.
לתגובות: ps2chamber@hotmail.co.il