Make your own free website on Tripod.com
RAIDEN מאת     Contra: Shattered Soldier - בקרוב


ז'אנר: פעולה

הוצאה לאור: Konami

פיתוח: Konami

קונסולה: PS212.11.02
סדרת משחקי Contra נחשבה מאז ומעולם לסדרת משחקי הפעולה בזוגות הטובה ביותר ללא מסך מפוצל. תואר מכובד, ללא כל ספק. משחקים אלו הציגו את עצמם כשרובנו היינו דיי קטנים- גרפיקה של 16 bit הדהימה אותנו באותו זמן, והקדשנו כל רגע מזמננו בכדי לשחק את המשחקים האלו על הקונסולות הישנות.

חברת Konami הבינה שהעולם של שנות ה-90 דורש יותר מהגרפיקה המיושנת, ושהעם רוצה כותר נוסף! בראש חוצות הכריזה החברה, אשר דאגה לנו למשחקים כמו MGS2, על מספר משחקים אשר ייצאו לקונסולה החדשה והמרעננת ה-playstation, אך הכותרים החדשים וה"משופרים" האלו הציגו לנו לא פחות מאוזניים ועיניים כואבות, ווריד בולט על המצח... המשחקים נפלו כמעט מכל בחינה אפשרית- סאונד, גרפיקה וממשק, והשאירו את קהל הגיימרים עם אכזבה גדולה, ודמעה קטנה אשר עושה את דרכה לאט לאט במורד פניהם.

המשחקים נפלו כמעט מכל בחינה אפשרית- סאונד, גרפיקה וממשק, והשאירו את קהל הגיימרים עם אכזבה גדולה, ודמעה קטנה אשר עושה את דרכה לאט לאט במורד פניהם. כעת, Konami הבינה בטעותה המרה והחליטה לשחרר כותר נוסף לקונסולת ה- PS2, אשר (בתקווה גדולה) לא ייפול כמו קודמיו, ויציג לנו המשך סביר ומלא אקשן ל- Contra 3, אשר היה המשחק האחרון בסדרה שניתן היה לקרוא לו כיפי. Contra: Shattered Soldier מתיימר להיות אחד ממשחקי הפעולה הטובים ביותר, ולחזור לימי גדולתו.

החידוש הגדול ביותר במשחק הוא ש-Konami החליטה (ובחוכמה) להיפטר מגרפיקת התלת-מימד, אשר למעשה "דפקה" אותה בכותרים הקודמים, ולחזור למקורות המצליחים, הלא הם גרפיקת דו-מימד, כמו שצריך. אך כדי לא להישאר מאחור, כאשר כל המשחקים החדשניים והמדהימים יוצאים עכשיו, החברה החליטה להשאיר את המשחק עצמו בדו-מימד אך ליצור מאפיינים של משחק תלת מימדי. זאת אומרת שהרקעים יהיו לגמרי ב-3D, וקרבות נגד בוסים ואויבים שונים יכילו פעולות שונות אשר יזכירו משחקי אקשן שונים בתלת מימד. מבחינת הגרפיקה המשחק נראה נהדר ומזכיר לי את המשחק המצליח ל-PS1 ולמחשב- Expendable, אשר הציג אקשן מדהים נגד מאות אויבים ללא הפסקה. הלוחמים במשחק - Bill ו-Lucia נראו נקיים מפניות חדות, וכך גם האויבים (באלפיהם...). בנוסף, יתווספו למשחק גם סצנות מדהימות אשר לא יביישו אפילו את FFX.

גם הסאונד במשחק שופר היטב- תוכלו לצפות לקולות רועמים של מכונות ירייה ורובי לייזר; בנוסף לכך תהיה גם מוזיקה מקפיצה לאורך השלבים, אשר תתאים, גם בתקווה גדולה, לאופיה החזק והמהיר של הסדרה. הסאונד הוא לא מן הצדדים המפורסמים של הסדרה עצמה, אך סביר להניח שהוא יעשה את עבודתו בכותר החדש.

אולם, הקושי במשחק אינו בהכרח רע. לדעתי זה אפילו דבר ממש טוב, מכיוון שהוא לא ייתן לכם לסיים אותו מהר, ובצורה כזאת תקבלו תגמול ראוי לכסף שהוצאתם, או בזבזתם, עליו. אך כמובן שאפשרות המשחק בזוג טובה הרבה מאפשרות ה- single player, ומאפשרת הנאה גדולה הרבה יותר. נו, זה ברור שכיסוח יצורים משונים עובד הרבה יותר בזוג כמו בהרבה משחקים אחרים.
המשחק יתאפיין באויבים גדולים, כפי שכבר הזכרתי, אך כדי לאזן את המצב כמובן שצריך גם לצ'פר אותנו הגיבורים, לא? אז כמובן שיהיו נשקים גדולים. תוספת חדשה למשחק תהיה גם שלבים מיוחדים אשר יציגו למעשה תזוזה מהירה, לדוגמא: שלב סנובורדינג, ושלב בו הגיבור נתלה עם יד אחת ומרים נשק עם יד שנייה, ופשוט מפוצץ את כל מי שמגיע מולו.

Konami מתכננת דברים גדולים, ללא ספק, אך האם הם יעמדו בציפיות של קהל הגיימרים העצום? כנראה שנצטרך לחכות ל- 29.11 ולראות מה שווה המשחק. תצפו לביקורת על המשחק בחודש הקרוב באתר...לתגובות: ps2chamber@hotmail.co.il