Make your own free website on Tripod.com
Finger מאת     Burnout 2: Point of Impact


ז'אנר: מירוצים

הוצאה לאור: Acclaim

פיתוח: Criterion Games

קונסולה: PS2בקרוב
עם כל משחקי המרוצים הקיימים היום עבור ה- PS2, מעטים מהם באמת ראויים למכשיר זה. לדוגמא Gran Turismo 3, משחק זה יצר מחדש כל אספקט בתחום המרוצים, ובמקביל קיצר בשעות רבות את זמנם הפנוי של שחקני ה- PS2.
אולם, למרות היותו של GT3 משחק פולחן, הוא למעשה יותר סימולציה מאשר משחק מרוצים בסגנון Arcade.
כיום, יש עדיין ב- PS2 מקום למשחקי מרוצים בסגנון Arcade שיתנו תמורה לאותם חובבי משחקים. חברת Acclaim, בשיתוף עם חברת Criterion, לקחו על עצמם את האתגר, ולפי מה שראינו עד כה, יש להן סיכוי מצוין לעמוד בו.
במהלך החודשים האחרונים, חברת Acclaim חשפה בפנינו את הבוכנות, השמנים, הצינורות ואף הפלגים של משחק זה. טוב, בעצם את הכוח העצום של משחק מרוצים זה. זהו מרוץ מכוניות אקטיבי שאמור להגיע לחנויות בחורף הקרוב. למרות שחברת Acclaim טוענת שמשחק זה ייצא רק עבור ה- PS2, ניתן להניח שהוא ייצא גם עבור הקונסולות האחרות, לאור מה שקרה עם המשחק הראשון Burnout. אין הרבה דברים לומר על משחק זה, מעבר לאיך הוא נראה ומרגיש (סתם!!). הבסיס הוא אותו בסיס כמו במשחק הקודם- תחרות מטורפת בשילוב תנועה בתוך שטח צפוף.
חברת Criterion שיפרה מאד את מנוע המשחק הקודם תוך כדי שחפרה עמוק יותר בתוך נבכי ה- PS2, על מנת לקבל תוצאות טובות יותר. המשחק מגיע הפעם ב- 60 פריים לשניה ונראה הרבה יותר טוב מהמשחק הקודם (למרות שמדובר בגרסה מוקדמת). Burnout 2 מכיל סביבה מפורטת יותר, מכוניות מפורטות, אפקטים מצוינים, ומזג אוויר ראליסטי. בסך הכל, הגרפיקה אמורה להיות בכמה רמות מעל לזאת של המשחק הקודם.
ישנם 6 אזורי משחק, ובתוכם 32 סוגי מרוצים, ביניהם הרי הרוקי ולוס-אנג'לס. ישנן 14 סוגי מכוניות בהתחלה, וכן את האפשרות לשנות ולבנות את המכוניות שלך באופן אישי. בנוסף לכך, שיטת הנקודות מן המשחק הקודם שופרה. ניתן לזכות בנקודות ע"י התקרבות למכוניות אחרות וכן ע"י ביצוע קפיצות וירטואוזיות באוויר. המשחק מכיל יותר מכוניות אמריקאיות כמו מכוניות משנות ה- 60 וה- 50 וכן מכוניות משטרה ובנק. במשחק זה הוכנס גם הומור רב בדמותן של מכוניות לימוד נהיגה, שמפריעות לתנועה. למעט זה, נוספו אספקטים נוספים כמו שמיעת הטורבו ברכב הנכנס לפעולה, וסימונים שונים שניתן לעשות לרכבים במהלך המרוץ- מה שיוצר תחושת נסיעה הרבה יותר אמיתית. אחד האספקטים המעניינים ביותר במשחק זה הוא היכולת לנזק את הרכב וכן רכבים אחרים. במשחק זה שופרה מאד יכולת זו, וכעת כמעט כל דבר ניתן להריסה, למשל: גגות, דפנות, חלונות, מכסי מנוע ועוד. זהו חלק עיקרי מהמשחק עצמו, למעשה זה גם חלק מן הכיף עצמו. הרכבים האחרים במשחק מתרסקים גם הם, ולפעמים ייצא לכם לראות שני רכבים בהתנגשות אימתנית, עם פיצוץ גדול וחלקים שעפים לכל עבר. בכלל, ה- A.I במשחק שופר פלאים ביחס למשחק הקודם. לפי חברת Criterion, המכוניות מתנהגות ברמה הרבה יותר ראליסטית לשינוי בתנועה, הן בהבהוב אורות, צפצוף ולפעמים סטייה לשוליים.
גם המכוניות המשתתפות במירוץ מתנהגות טוב יותר ולא נוסעות על ציר אחד מוגדר (מחלה ידועה בקרב משחקי מכוניות המירוץ). ב- Burnout 2 ישנן 4 צורות משחק: הראשונה היא מירוץ מתמשך- השחקן משתתף במס' מרוצים, במקומות שונים. הצורה השניה היא מירוץ בודד (single race), ואילו הצורה השלישית היא מרדף, כאשר אתה יכול לבחור בין הרודף שנוסע ברכב משטרתי לבין פושע. כמו כן, כמובן, ישנו מירוץ רב משתתפים. לפי חברת Criterion ישנן עוד צורות משחק, אולם לא קיבלנו עדיין פרטים לגביהן.
סך הכל ממה שיכולנו להתרשם, משחק זה הוא משחק טוב, אפילו מצוין. כמות המכוניות, רמת הגרפיקה, אופי המשחק ושאר הדברים הקטנים אמורים להעניק לנו חווית משחק שתיתן סוף-סוף (אולי..) תחרות רצינית ל- GT3 בשוק מירוצי המכוניות.

ברגע שנדע פרטים נוספים- אתם תהיו הראשונים לדעת...
לתגובות: ps2chamber@hotmail.co.il