Make your own free website on Tripod.com
Nirvana מאת     Auto Modelista - בקרוב


ז'אנר: מירוצים-ארקייד

הוצאה לאור: Capcom Entertainment

פיתוח: Capcom Japan

קונסולה: PS2התרשמות ראשונית - 29.11.02
התגובה הראשונית, כמעט אינסטינקטיבית שלי, כששמעתי על Auto Modelista, כותר המירוצים מבית Capcom שייצא בארה"ב במרץ 2003, הייתה הרמת גבה. למה תשאלו? קודם כל, Capcom אולי ידועה כחברת משחקי אקשן-הרפתקה מעולה, אבל מירוצים? מה לה ולמירוצים?! דבר שני, המשחק לא יתהדר בגרפיקה תלת-מימדית חלקה כמו כל שאר מירוצי הפלייסטיישן 2, אלה יציג בגאווה לגיימרים את אחד מהסגנונות החדשים, ולדעתי המרהיבים ביותר שקיימים כיום, ששמו Cel Shading. גרפיקה זו נוסתה (בהצלחה) על מעט מאוד משחקים עד היום, ומעולם לא על משחק מירוצים, כלומר, החדשנות לא מפסיקה בכותר הזה.

אז מה זה Cel Shading? המשחק שחשף טכניקה גרפית זו לעולם היה Jet Grind Radio- משחק דרימקאסט מדהים מבית היוצר, איך לא, של סגה (זה אני, או שכל מה שהם נוגעים בו הופך לזהב?). טכניקה זו זכתה לתגובות נלהבות מאלו ששיחקו במשחק, והתאהבו בטכניקה החדשה ממבט ראשון.
אז איך זה נראה? דמיינו גופים דו-מימדיים מצוירים, אשר נראים כאילו צוירו עבור סרט מצויר, וכך גם העולמות. כל אלה יוצרים תחושה של מעין קומיקס. למרות שהגופים במשחק דו-מימדיים, התנועה תלת-מימדית לחלוטין, וזה בעצם הכסף של השיטה. מיותר לציין שזה נראה פשוט מדהים, והתנועה התלת-מימדית החלקה משתלבת נהדר עם הגופים המצוירים, ויוצרת תחושה של כניסה לעולם ממשי של סרט מצויר. למעשה, הקליפים של להקת ה- Gorrilaz מזכירים מאוד את טכניקה זו.
ב-Auto Modellista צפוי ה- Cel Shading לעשות פלאים. ממבט ראשון המשחק נראה מדהים מבחינה גראפית: המכוניות וגם המסלולים נראים מצוין והגרפיקה זורמת פשוט חלק. גם אלו שנשארו אדישים למשמע משחק מירוצים מצויר לא יוכלו להתעלם מהתנועה המושלמת של המשחק והזרימה על 60 פריימים בשנייה. אם זה לא ישתנה, Auto Modellista צפוי להיות אחד ממשחקי הפלייסטיישן 2 היפים ביותר שעתידים לצאת בשנה הקרובה.

כעת, לאחר שעמדנו על הגרפיקה שעליה יתבסס המשחק, ניתן לגשת לתוכן המשחק עצמו. דבר ראשון, למי שלא הבין, מדובר במירוץ-ארקייד. המשחק אינו מתיימר להיות סימולציית נהיגה (ראה GT3), למרות ש- Capcom טוענת שלא מדובר במירוץ חופשי ופרוע אלא במשהו קצת יותר רציני. המשחק מהיר, חד ולא נותן יותר מדי זמן לחשוב בין פנייה לעקיפה. בכלל, מהירות היא שם המשחק, ומשחק זה לא אמור לעמוד באותם קריטריונים של תגובת מכונית לשטח כמו אלו שיצר גראן טוריסמו.Auto Modelista אמור להיות מירוץ-ארקייד מהנה, כמו סדרת Ridge Racer, לדוגמא, על ה- PSOne.

במשחק תהיינה מספר אופציות. יש את ה- Championship, שבו תבנו לעצמכם קריירה כנהג, ותתחילו עם תקציב מוגבל שיאפשר לכם לקנות מכונית בינונית בלבד. אפשרות זו מחולקת למספר מסלולי נהיגה, הממוינים על פי סדרות קושי, שיאפשרו לכל אחד לשחק בהתאם לרמה שלו. עם ההתקדמות בקריירה תרוויחו כסף, שיאפשר לכם לשפר את מכוניתכם ואת הישגיכם.
כמו כן, יש את אופציית ה- Arcade, שתאפשר לכם להתמודד במסלול אחד לבד או נגד חבר. אם כבר הזכרנו משחק מרובה משתתפים, המשחק יאפשר משחק ל- 4 שחקנים ואף משחק מרובה משתתפים ברשת!
אפשרות מרשימה נוספת שתהיה ל- Auto Modellista להציע היא ה- VJ Theater. לאחר כל מירוץ יופיע ריפליי שיראה לכם כיצד נהגתם. באמצעות אופצייה זו יהיה באפשרותכם לשמור ולערוך את הריפליי (שינוי המוזיקה ברקע והוספת אפקטים ויזואליים). לא הרבה נמסר על אופצייה מסקרנת זו, שאמורה להיות ראשונה מסוגה.

חובבי מוזיקת הדאנס ימצאו בקלות את מקומם במשחק זה. לא פחות מ- 16 שירים חוברו עבורו על ידי להקת דאנס בריטית (שיסלחו לי הקוראים על ששכחתי את שמה). הסאונד אמור להוות חלק חשוב מהמשחק וכן ב- VJ Theater- ונראה שכך באמת יהיה.

בניגוד למירוצי-ארקייד רגילים, משחק זה יציע מבחר מרשים של מכוניות אמיתיות, כולן יפניות ובאות מבית היוצר של הונדה, מאזדה, מיצובישי, טויוטה, סובארו וניסאן. קצת מאכזב, בעיקר לחובבי המכוניות האיטלקיות או האמריקאיות. ב- Capcom מוסרים שהמכוניות לא תהיינה שוות בכוחן. תוכלו להשיג מכוניות חזקות יותר שתעזורנה לכם לסיים את המסלול ראשונים- כל זאת אם תנצחו במהלך התחרויות. בנוסף תוכלו להשיג חלקי חילוף מתקדמים (ואמיתיים) כמו טורבינות, גלגלים, מנועים מעצורים ועוד. כל אלה מבטיחים שלמשחק המירוצים של Cacpcom יהיה הרבה מה להציע מבחינת אפשרויות ובונוסים בכדי לשמור על חיי מדף ארוכים.

מלבד הפרטים שציינתי לא עוד הרבה ידועים על המשחק המבטיח. Capcom דואגת לא להדליף יותר מדי מידע לעיתונות, על מנת ליצור סקרנות (כפי שהיא עושה עם Devil May Cry 2) וכדי להכניס את השחקנים למתח. הגרפיקה, כפי שכבר ציינתי, תראה מעבר לכל ספק אחת מן המרשימות ביותר שנראו על מסכינו, ואם המשחקיות תהיה בהתאם, Auto Modellista יוכל להיות מירוץ-הארקייד הטוב ביותר לפלייסטיישן 2, ונכס לחובבי הז'אנר.

המשחק עתיד לצאת בסביבות מרץ 2003. אם יהיו פרטים נוספים- נעדכן.לתגובות: ps2chamber@hotmail.co.il